Potravinový nákup s Ali

napísala Ali

Nakupovať zdravé potraviny v dnešných supermarketoch vôbec nieje jednoduché. Obchodné reťazce nám do úrovne očí na policiach regálov dávajú potraviny, ktoré chcú predať.  Tento ľahký trik nám mnohokrát zaistí vždy kúpiť, aj to čo nechceme. Vizuálna stránka víťazí nad skutočnou hodnotou potravín.

Zvykne väčšina Vášho nákupu pozostávať zo stredných uličiek v obchode ? Potom s najväčšou pravdepodobnosťou nakupujete veľké množstvo technologicky spracovaných potravín s vysokým obsahom pridaných látok.

Ak ste doteraz nezvykli pozerať na zloženie potravín a čítanie etikiet je to pre Vás určite veľká neznáma. Mám pre Vás však aj dobrú správu! Naučíme sa to, spoločne! Budete prekvapený, koľko skrytých éčok obsahujú potraviny, ktoré tak radi nakupujete.

Napríklad, ak má celozrnný keksík na prvom mieste v zložení glukózovo-fruktózový sirup a celozrnná múka je až na druhom mieste, jedná sa o výrobok primárne z cukru  a nie zo “zdravej” múky. Toto je iba jeden z veľa príkladov.

Nespracované, resp. minimálne spracované zdravé výrobky majú jednoduché zloženie. Ak si teda budete najbližšie kupovať celozrnnú tyčinku, pozrite sa na etiketu. Ak nerozumiete niečomu v zložení alebo to ani nedokážete vysloviť, pôjde pravdepodobne o pridané látky, ktoré majú zlepšiť chuť, vzhľad, trvanlivosť či vytvoriť návyk.

Ak by ste sa radi naučili nakupovať jednoduché potraviny nielen pre seba ale aj pre celú rodinu a stále tápate v množstve dezinformácií a neviete sa zorientovať, naučím Vás čítať etikety a vedieť rozpoznať marketingové triky od skutočnej nutričnej hodnoty, rezervujte si svoj personálny nákup s Ali.


Mám záujem o POTRAVINOVÝ NÁKUP S ALI:

 

Contact Us
GDPR *
0 komentár
0

Možno dostaneš chuť aj na

Zanechať komentár

Tento web používa súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Rozumiem Čítaj ďalej