Individuálny stravovací plán

napísala Ali

Stravovací plán už v názve nesie prívlastok individuálny.  Individuálny prístup je to, na čo sa zameriavam pri práci s klientom. Som presvedčená, že iba takýmto prístupom, možno naviesť človeka na správnu cestu.

Tvorba  individuálneho stravovacieho plánu zahŕňa dôkladnú anamnézu a teda rozhovor o súčasných stravovacích návykoch, o pohybovej aktivite ako aj o cieľoch či už krátkodobého alebo aj dlhodobého charakteru, glykemickú nálož (čo najpresnejšia analýza konzumácie potravy za posledných 7 dní), zohľadnenie prípadných intolerancií a alergií.

Jedálniček pripravený na mieru Vašim potrebám bude obsahovať súbor receptov rozdelených do odporučeného počtu jedál dňa. Typicky ide o raňajky, desiatu, obed, olovrant a večeru. Všetky jedlá sú nutrične aj energeticky vyvážené, takže si môžete ľubovoľne vybrať jedlo podľa toho, na čo máte chuť alebo čo máte v chladničke. Každý recept je prepočítaný na mieru klienta s prihliadnutím na chuťové preferencie, prípadné alergie, ale aj finančné možnosti. Jeden klient môže mať miesto bielej papriky červenú, pretože ju má radšej. Iný tam nebude mať mlieko, ak má naň intoleranciu, a podobne. Samozrejmosťou sú množstvá ingrediencií v recepte prepočítané podľa určenej energie, ktorú klient potrebuje v každom jedle. Každý recept obsahuje aj presné inštrukcie na prípravu a taktiež dĺžku trvania prípravy.

Vzorový príklad jedného zo zbierky receptov na mieru pre klienta:


Mám záujem o INDIVIDUÁLNY STRAVOVACÍ PLÁN S ALI:

 

Contact Us
GDPR *

 

0 komentár
0

Možno dostaneš chuť aj na

Zanechať komentár

Tento web používa súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Rozumiem Čítaj ďalej