Vanilkový CHIA puding

napísala Ali

Vanilkový puding je vyrobených zo 4 jednoduchých ingrediencií, z prírodného sladidla a čerstvého ovocia. Je hustý, krémový a vytvára perfektný dezert.

Tento vanilkový puding bol v poslednej dobe mojou posadnutosťou, milujem ho! Príprava takéhoto dezertu je extrémne jednoduchá, o čom Vás presvedčím nižšie:)

Chia semiačka už nie sú vidno iba v obchodch so zdravou výživou ale i v bežne dostupných potravinách, čomu sa je veľmi teším. Vo vegánskom svete fungujú chia semiaška ako spojivo, ktoré nahrádza vajcia a tiež ako zahusťovadlo, ako i v tomto pudingu. Chia semiačka sú malé ale výživné!

1PL tohto zázraku obsahuje 69 kalórií, 4g tuku, 5g vlákniny (úžasné!) a 2,5g proteínu. Obsiahnutá vláknina pomáha pri trávení.

Vanilkový CHIA puding | s Ali viem čo jem

Vanilkový CHIA puding | s Ali viem čo jem

Vanilkový CHIA puding

Vanilkový puding je vyrobených zo 4 jednoduchých ingrediencií, z prírodného sladidla a čerstvého ovocia. Je hustý, krémový a vytvára perfektný dezert. Tento vanilkový… Recepty Vanilkový CHIA puding European Vytlačiť
Servírovanie: 2 Príprava: Čas varenia:
Nutrition facts: 200 calories 20 grams fat
Hodnotenie 5.0/5
( 1 Hlasy )

Ingrediencie

  • 2 šálky nesladeného mandľového mlieka
  • 1/2 šálky chia semiačok
  • 2ČL vanilkového extraktu
  • 1/2ČL vanilkového prášku
  • 1PL svetlého agáve sirupu

INŠTRUKCIE

Semiačka zalejeme mliekom, pridáme vanilku s práškom, premiešame a prikryté položíme do chladničky. Túto zmes premiešavame každé 2 hodiny, kým nezhustne. V opačnom prípade budeme mať semiačka stále na dne nádoby. Takto napučanú zmes môžme podávať ihneď alebo i ponechať v chladničke, vydrží nám až 5 dní. Vrstvíme s čerstvým ovocím podľa fantázie  😉

0 komentár
1

Možno dostaneš chuť aj na

Zanechať komentár

Tento web používa súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Rozumiem Čítaj ďalej