Syrová roláda nielen na Veľkú noc

napísala Ali

Tento recept si naozaj založte, je veľmi chutný a jednoduchý! Túto roládu si pamätám ešte z detských čias vždy ako jedlo, ktoré bolo prestreté na stole pre kupačov. Poznáte ju ? Syrovú roládu ?Skvelá,farebná, oku lahodná a plná výborných ingrediencií.

Červená paprika obsahuje viac vitamínu C ako pomaranče.

A teraz navyše bez masla. V ozdravenom šate odo mňa pre Vás;-) Príprava takejto rolády vôbec nieje zložitá, no chuťový zážitok je fantastický! Je vhodnou formou malej desiatej v rámci dňa uprostred všedných dní.

Syrová roláda nielen na Veľkú noc

Tento recept si naozaj založte, je veľmi chutný a jednoduchý! Túto roládu si pamätám ešte z detských čias vždy ako jedlo, ktoré bolo… Snacky Syrová roláda nielen na Veľkú noc European Vytlačiť
Servírovanie: 10 Príprava: Čas varenia:
Nutrition facts: 200 calories 20 grams fat
Hodnotenie 5.0/5
( 1 Hlasy )

Ingrediencie

  • 250g syrový plát
  • 100g šunky
  • 200g tvaroh jemný
  • 120g lučina light syru
  • 2 vajíčka natvrdo
  • 1ks červenej papriky

INŠTRUKCIE

Syrový plát buď máme alebo si pripravíme a to veľmi jednoducho. Na pekáč s papierom na pečenie si poukladáme na hrubšie nakrájany syr na plátky tak, aby sa nám z 1/3 vždy prekrýval. Dáme do rúry na 3-5 minút. Keď sa syr roztečie a vznikne z neho jeden plát, vyberieme a necháme vychladnúť.

V miske si vymiešame tvaroh s prírodným taveným syrom, pridáme na malé kocky nakrájanú šunku, pretlačené vajíčka a najemno nakrájanú papriku. Zmiešame. Dáme odpočívať do chladničky na 30 minút a môžme naplniť plát.

Plnku nakladáme skôr do stredovej časti syrového plátu, aby nám nevytekala. Zatočíme fóliou a odložíme do chladničky na minimálne 2 hodiny.

Dobrú chuť 🙂

 

0 komentár
0

Možno dostaneš chuť aj na

Zanechať komentár

Tento web používa súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Rozumiem Čítaj ďalej