Ovsené tyčinky

napísala Ali

Pri nadpise tohto receptu som chcela pokračovať Ovsené tyčinky ala populárne “müsli” tyčinky. Áno, aj ja som bola mladá a ulakomila som sa na rôzne komerčné akože “fit” tyčinky obalené v čokoláde rôznych príchutí. Za 13 centov, no naozaj nekúp to a keď si mamička, tak duplicitne platí no nekúp to svojim deckám na desiatu. Táto etapa môjho života je chvalabohu už za mnou. Potom prišla éra flapjackov, ovsených tyčiniek akože pre športovcov a kľudne aj len tak do ruksaka na výlet. No stále sa mi zloženie takýchto tyčiniek zdalo zbytočne prekombinované. Ak má byť tá tyčinka ovsená, už názov za ňu prezrádza, že  jej hlavnou ingredienciou budú ovsené vločky. Mali by sme ku nej primiešať ešte nejaké čerstvé ovocie, nejaký tuk a cukor.  Napočítali ste štyri ?  Správne!  Presne toľko ingrediencií budeme potrebovať na prípravu domácich ovsených tyčiniek.

Ak budeme raňajkovať vločky v akejkoľvek podobe, predídeme tým popoludňajším chutiam na sladké!

Tá kupovaná obsahuje mix sušeného ovocia, k tomu sa pridajú nejaké stopy orechov a semiačok, ovocné sirupy, margarín a ešte aj poleva. Nehovoriac o arómach. Naozaj sú toto tyčinky, ktoré chceme považovať za zdravé ?

Vymýšľala som, skúšala som, zistila som. Že ovsenú tyčinku si môžeme pripraviť aj zo sezónneho ovocia podľa chuti, nepotrebujeme to sušené. Že na ovsené tyčinky netreba špeciálne formy ani rúru. Že jej výroba nám nezaberie viac ako 20 minút a vieme ich držať v chladničke až jeden týždeň. No a najmä tí z Vás, ktorí radi raňajkujú vločky, môžu raňajkovať takúto tyčinku preliatu bielym jogurtom. A keď budete troška kreatívny, takúto tyčinku môžete krásne zabaliť a takto jednoducho sa z nej môže stať aj jedlý darček, ktorému sa určite každý poteší:)

Ovsené tyčinky

Pri nadpise tohto receptu som chcela pokračovať Ovsené tyčinky ala populárne “müsli” tyčinky. Áno, aj ja som bola mladá a ulakomila som sa… Recepty Ovsené tyčinky European Vytlačiť
Servírovanie: 7 Príprava: Čas varenia:
Nutrition facts: 200 calories 20 grams fat
Hodnotenie 5.0/5
( 1 Hlasy )

Ingrediencie

  • 300g ovsené vločky ( jemné )
  • 200 ml kokosový tuk
  • 150g kokosový cukor
  • čerstvé ovocia podľa preferencie (ja som zvolila marhule)

INŠTRUKCIE

Pripravíme si hlboký hrniec a varešku. Dve hlavné výsady, bez ktorých to nepôjde:) Na začiatok si v hrnci roztavíme kokosový olej, na ktorom neskôr zprudka opražíme ovsené vločky. Keď máme vločky dochrumkava opečené, pridáme kokosový cukor a stále miešame. Posledným krokom bude pridanie ovocia, už podľa vlastnej preferencie. Úplne kľudne odporúčam zamerať sa na sezónnosť.  Ja som zvolila domáce marhule. Tie som si najskôr umyla, odkôstkovala a nakrájala na malé kocky, ktoré som následne prihodila do hrnca k zmesi, poriadne premiešame a zo 3 minútky ešte necháme prejsť teplom na ohni. Výnimočnosť týchto tyčiniek sa ukrýva v ich jednoduchosti. Čím menej ingrediencií tým lepšie. Tak isto aj v ich príprave. Zmes si necháme chvíľku vychladnúť a začneme rukami tvarovať tyčinky. Žiadny ďalší proces pečenia už nebude nasledovať:) Takto vymodelované tyčinky už iba dáme do chladničky, ideálne cez noc. A ráno sa môžme tešiť z parádnych raňajok 😉

0 komentár
2

Možno dostaneš chuť aj na

Zanechať komentár

Tento web používa súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Rozumiem Čítaj ďalej