O mne

napísala admin
Alena Brigantová | saliviemcojem.sk

Alena Brigantová | saliviemcojem.sk

Som Ali. Menom Alena. Ak by som dostala úlohu definovať  môj doterajší život jedným slovom, bol by  „extrém“. A tento blog je pre mňa obrovský splnený sen. Pocit vďačnosti, znak uvedomelosti, cesta, na ktorej Vás srdečne vítam.

Ako sa „extrém“ prejavoval v mojom živote ?  Buď som niečo robila na maximum alebo som ani nezačínala. Buď som bola smutná alebo som sa smiala na plné hrdlo ako blázon. Buď som jedla prílíš alebo som nejedla vôbec. Nájsť životnú rovnováhu, cestu racionalného, vyváženého stravovania sa, pochopiť ľudský metabolizmus a opustiť pocit, že moje šťastie sa neukrýva v štíhlej postave mi trvalo niekoľko rokov. A to doslova. Ale dokázala som to, s určitosťou viem povedať.

VYMANIŤ sa z bludného kruhu všakovakých diét (od Dukanovej, paleo, raw, lowcarb, vysoko proteínovej, krabičkovej, rôzne detoxy, až po nezdravé počítanie si kalóri), nových začiatkov, falošných nádeji v ilúzií „veď od zajtra“ si žiada SEBALÁSKU. Úctu k sebe samému.  Dosť bolo odriekaní a týrania sa toho, čo môžem, teda aspoň podľa (vtedy) aktuálnych trendov, z čoho sa priberá, čo funguje a čo zasa nie. Pochopila som zásadnú vec! Akýkoľvek EXTRÉM v stravovaní je zlý extrém. Akákoľvek DIÉTA je zlá diéta. Akékoľvek zakazovanie a odriekanie si, delenie potravy na tú, z ktorej sa chudne a z ktorej sa priberá, akékoľvek limitovanie sa, je iba živnou pôdou pre poruchy príjmu potravy.

Pozývam Vás na cestu stravovania sa, ktoré je dlhodobé. Udržateľné. Bez extrémov. Bez limitov. Zdravie podporujúce. Pretože ako v živote, tak i v potrave existujú alternatívy. Je to o skúšaní. Preto neexistuje univerzálny stravovací plán na mieru pre všetkých.

To, čo je zdravé pre jedného, pre iného byť nemusí. A preto prosím hneď na začiatku o základne uvedomenie si. Vo výžive neexistuje nič, čo môžeme všeobecne generalizovať za zdravé alebo nezdravé. Existuje iba zdravé pre konkrétneho jedinca alebo nezdravé pre konkrétneho jedinca.

Môj foodblog, ktorý nesie v predpone s Ali (a teda so mnou) je garanciou a zárukou relevantných informácií. Preto k nemu budem pristupovať zodpovedne. Denne študujem literatúru z oblasti dietetiky, čítam rôzne  metaanalýzy z oblasti výživy, zaujímam sa. Odborne sa vzdelávam či už na  kurzoch výživy alebo na konferenciach aj zahraničného formátu. Touto cestou sa stal zo mňa certifikovaný poradca pre výživu ako i terapeut pre výživu. Venujem sa problematike PPP (porúch príjmu potravy). Som tu pre Vás. Som tu preto, aby som Vám ukázala smer, pomohla Vám. Ostatné už bude na Vás.

Láska začína už na tanieri, hovorí sa. A že láska tiež prechádza cez žalúdok. Ja sama som veľká milovníčka kuchyne.  Rada nielen jem, ale aj varím, (ne)pečiem a tvorím chutné  dobroty pre mojich blízkych. Vymýšľam nové recepty, tie pôvodné dokážem pomeniť od hora, dole. Varím zo sezónnych surovín. Milujem zdravé varenie a zameriavam sa aj na recepty pre ľudí s intoleranciami a zdravotnými obmedzeniami. V kuchyni rada spájam netradičné, objavujem nové chute a ešte viac mám rada, keď dokážem inšpirovať. Mojou najväčšou vášňou v kuchyni je práve foodstyling. Je pre mňa zadosťučinením, keď servírované jedlo na tanieri vyvolá „wow efekt“. Či už varím pre seba alebo pre druhých. Nechajte sa nadchnúť receptami, ktorými podporíte svoje zdravie.

Láska vkladaná do alchýmie varenia, alebo pečenia je tou najdôležitejšou prísadou 😉

S láskou,

Ali

Tento web používa súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Rozumiem Čítaj ďalej