Najčastejšie otázky

napísala admin

Ali, od kedy sa venuješ zdravšiemu vareniu ?

Už to bude nejaký ten rok. Písal sa rok 2011, keď som začala rozvíjať svoje kulinárske znalosti a objavovať, že každé jedlo sa dá pripraviť aj v ozdravenom šate.

Ješ mäso? Si vegetarián/vegán?

Veľmi málo a výnimočne. Stopercentne, svedomite sa neradím  ani k jednému z týchto štýlov. Snažím sa však udržať pomery 75-25%. A teda veľmi obľubujem rastlinnú stravu. Z času na čas zakomponujem do svojho varenia aj mlieko, vajíčka, syry. Dbám  na plnohodnotnú, pestrú a vyváženú stravu. I keď si myslím, že takú stravu môže mať kľudne aj spomínaný vegetarián.

Kde čerpáš inšpiráciu k novým receptom?

Heh. Úsmevná otázka. Veľakrát je to naozaj o tom, čo chladnička ponúka, a práve vtedy zažijem BLIK moment a idem niečo pripraviť. Snažím sa držať svojej zásady pri varení, aby bol recept max. z 5-7 ingrediencií vrátane dochutenia. A ide to!

Prečo vznikol foodblog?

Priznám sa, je to môj splnený sen! Mala som rozhádzané recepty po sociálnych sieťach. Podľa nálady raz taký príspevok, raz onaký. Nemalo to kompatibilitu. Chýbal mi celok. Jedno miesto, kde by čitateľ našiel všetko pohromade. Toto je pre mňa základňa, z ktorej budem pravidelne „vysielať“. Týmto Vás srdečne vítam v mojom virtuálnom svete zdravého (ne)varenia a mudrovačiek zo sveta výživy:-))

Na základe čoho vznikol názov webu ?

Názov webu je rovnomenný s profilmi na sociálnych sieťach. Ale teda, S ALI ( roz. so mnou, pretože krstným menom sa volám Alena a prezývka Ali mi prischla, odkedy som „ konvertovala“ na zdravší životný štýl), VIEM ČO JEM ( pretože som sa začala hlbšie zaujímať o výživu a študovať ju, a teda verejnosti odovzdávam iba relevantný obsah).

Čo ponúkaš svojím návštevníkom na webe ?

Všetko;-) Doslovne. Nekonečno receptov – alternatívnych,  aj pre špecifické skupiny ľudí s intoleranciami, rady z oblasti výživy, individuálne poradenstvo a diagnostiku stravovania, personálny nákup s klientom, stravovacie plány so zbierkou receptov podľa osobných preferencií,  lifestyle články a v neposlednom rade zdravé „know-how“ ako udržať telo, myseľ a zdravie v harmónií.

Aké máš plány do budúcna ?

Veľké. Lebo moje životné krédo znie: „Kto nesníva, nežije“. Azda najradšej by som chcela odnaučiť všetky dievčatá/ženy sveta diétovať, viacej si vážiť seba samé, mať rado svoje telo a objaviť svoju skutočnú hodnotu!  A teraz trocha k zemi .. hah, rada by som dala svojim fotkám inú, profesionálnejšiu úroveň, konkurencia vo foodphotography je obrovská a ja stále neviem ako to robia! Určite mám v pláne e-book, a veľmi neskromne raz aj TÚ knihu! Chcem pomáhať a  šíriť medzi ľudí posolstvo vyváženého, racionálneho stravovania sa, ukázať im cestu a byť VZOROM;-)

Si naklonená nejakej spolupráci ?

Som. Ale starostlivo si daný produkt vyberám, podporím iba taký, s ktorým sa sama stotožňujem a je mi blízky.

Niečo, čo nevieme?

Venujem sa aj výrobe raw dezertov, kedysi pod značkou Ali zdRAWé dobroty. Rozhodla som sa ich pretaviť sem, ku mne na web 😉

Tento web používa súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Rozumiem Čítaj ďalej