Zo všetkých lások si vyberám TÚ k svojmu telu!

napísala Ali

Zdravie ja dar! Zatiaľčo o svojej fyzickej schránke to spokojne povedať nemôžme úplne všetci. Aspoň tak to vnímam z dlhoročného pozorovania ľudí navôkol seba. Počnúc sebou.

Pamätám sa, keď sme v škole mali fotenie na tablo a prišla rada na mňa. Fotograf sa ma pýta: “Čo vnímaš na sebe za najkrajšie?” So zapýrenou tvárou odpovedám, že nič.

Už vtedy som bola veľká. Silné stehná a zadok. Bola som neskutočne posadnutá nenávisťou voči vlastnému telu.

Mať rád sám seba je životným postojom rovnako, ako sám seba nenávidieť.  Nik sa nenarodí s nenávisťou k svojmu telu, skôr naopak. Bábätká a detí, vyrastajúce v bezpečnom a láskyplnom prostredí, ustavične žasnú nad tým, čo ich telo dokáže, a naplno sa z toho tešia. Úvahy o tom, že by sme mohli byť telesne dokonalejší sa začínajú až po nevhodných poznámkach alebo zásahoch z okolia. Treba si však uvedomiť, že ako sa necítime dobre vo svojej koži a kritizujeme svoj vzhľad, možno sa vrátiť aj k iným slastným pocitom z detstva, a to, keď sme mali radi svoje telo a obdivovali ho.

 

S odstupom času som zistila, že naše telo je odzrkadlením aj ducha a mysle. Sme nielen to, čo jeme,ale aj tým, v čo veríme a v čo myslíme.

A teraz to skúsim rozpísať a budem pevne veriť, že si získam nejakých sympatizantov, ktorí sa so mnou stotožnia. Pretože ak pochopíme tento základný fakt, vtedy sa môžme baviť o nejakom chudnutí a nastavení sa na redukčný režim.

Čiže máme tu jeden celok: telo, myseľ a duch. Je to taká skladačka. No keď nám vypadne čo i len jeden dielik ocitáme sa v disharmónií.  Túžby a nápady vznikajú v duši. V mieste, kde sídli naša intuícia. To je ten tichý hlások, ktorý sa nám prihovára, no väčšinou ho ignorujeme. Čím dlhšie v nás pretrváva, tým viac sa stupňuje až si to chtiac/nechtiac uvedomíme a táto myšlienka putuje ďalej, do našej mysle. Myseľ nám danú informáciu schváli alebo sa voči nej vzbúri a bude bojovať. Tam práca mysle končí a štafetu preberá telo. Telo je v úlohe vykonávateľa. Dostalo informáciu, vykoná.

V praxi. Nemôžme čakať, že nás druhí budú milovať, zatiaľ čo my prechovávame voči sebe negatívny postoj.

Keď pochopíme tento základný mechanizmus, môžme začať uvažovať o redukcii telesného tuku.

Rovnováha tela a mysle.

Nikdy to nebude fungovať opačne. Ak žijeme v začarovanom kruhu nenávisti a v neustálom vyhľadávaní chýb na sebe a začneme sa klamne nádejať, že ak schudneme, budeme sa mať radšej, budeme spokojnejší, sme na omyle. Nie, nebudeme!

Naše telá nie sú  iba niečo, čomu by sme mali  slúžiť, aby sme sa pri pohľade do zrkadla nehanbili. Telo máme na to, aby sme mohli robiť veci, po ktorých túžime. Na všetky tie veci potrebujeme mať telo v dobrom stave. A teda v plnej kondícií, funkčnosti, bez limitu veku.

Verím, že hlboká podstata tohto článku sa Vám dostala pod kožu 🙂

0 komentár
2

Možno dostaneš chuť aj na

Zanechať komentár

Tento web používa súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Rozumiem Čítaj ďalej