Živijó! Želám si..

napísala Ali

Čau milý čitateľ alebo čau moja malá virtuálna kuchyňa (ideme variť narodeninový guláš).  Ja Ti teraz iba jedno prianie mám, aby si sa tešil spolu so mnou a počúval ma. Čítal ma až do konca. I keď ja viem, že ma prečítanú už máš. Zpredu, zozadu,  zhora, zdola, zprava, zľava, online, offline. Vyber si, ako ma rád čítaš a čítaj ma.

Teraz mám narodeniny.

Že – ženy, zrejú do krásy o tom niet pochýb, veď aha,tu som:)) Ale že budem tieto narodeniny stelesňovať aj to, čo som kedysi len počúvala, nevnímajúc bez akejkoľvek váhy a dôrazu sa stane skutočnosťou práve na moje narodeniny som teda nevedela.  Hovorí sa, že po istom veku Ti s vekom budú pribúdať už len choroby.  Ale snáď to nebude tak skoro predsa, haha . Toto sa mňa netýka – tvárim sa. Lebo veď jesť sa snažím zdravo, hýbem sa a všetky tie atribúty zdravého životného štýlu sa snažím udržiavať si celoročne. Potom je tu aj iný ukazovateľ, pán stres a ten je na vine všetkému. Už teraz som na Teba nasratá, aby si vedel. Lebo vždy musí byť niekto na vine.

Moje telo dostalo posledné týždne jasne najavo, že by malo zatiahnuť ručnú brzdu. Som na seba príliš prísna až veľmi prísna a neviem oddychovať. Viem sa naplno oddať veciam, ktoré sa odo mňa očakávajú. A viem tak fungovať 24/7/365 keď treba. Posledné týždne som bola naozaj nevrlá a keď som viedla dialógy v práci, o tom, že už nevládzem, ten chrbát ma bolel a umocnili to ešte slová : “Ali, Ty si riadne vyhorená”. Napriek tomu som išla cez bolesť fyzickú aj duševnú ďalej. Deň za dňom. A potom sa mi v jedno ráno vyhodili červené pupáčiky na rebrách a ja som bola v koncoch. Woops. Alarm. Ali, koľko? Do kedy ma chceš ešte ignorovať ? Snaží sa mi vtieravo pošeptať moje telo.

Ok. Je čas zastaviť sa. Prežila som sedem dní, každý deň, v posteli aspoň 22hodín. Tie zvyšné dve som presedela na stoličke, keď som od bolesti už nemohla ležať. Ale ako si mám oddýchnuť, keď môj oddych bolí ? Zimnice, teploty, lieky a otázka dokedy ešte ma trápili celý týždeň. Dnes akoby zázrakom mi je lepšie. Oddýchnem si ešte týždeň, možno si konečne oddýchnem bez bolesti.

Ľudia okolo mňa sú viac nešťastní ako ja. Mám pocit, že moje narodeniny prežívajú viac ako ja ich. Neviem prečo im je smutno z toho, že ja som tu a oni tam. Že nemôžme byť spolu. Veď nieje dôležite kedy ale s kým. A ja sa už teraz teším, ako si to spolu vynahradíme. S Tebou. S Nikou. S Vlastou.S Mamou. S Jančim. S mojou životnou top päťkou. Cha! Uuuž mám 29, nemusíte sa o mňa báť a viem si pre tento moment osláviť svoj narodeninový deň dostatočne aj sama so sebou. Tss, ja to mám naplánované. Tak ako vždy všetko. Celý týždeň som rozmýšľala aké jedlo si doprajem. Ešte to, aby som ja na svoje narodeniny varila tofu. Stačí, že mi dneska koláč vykypel 😀 Nech som akákoľvek luxus mám rada. A viem si ho dopriať. Zajtra uvidíš. Alebo poviem Ti. Ja si také sushi dám aj s dezertom, oželiem tú stovku a doprajem si. Ešte to aj zapijem niečím dobrým so slovami sama sebe:  “Bohyňa na Teba, pre Teba od seba!” A potom to absolvujem ešte päťkrát s Vami. Moji milovaní. Spravíme si toľko zážitkov, radostí a chutí, keď tieto moje bôlestky pominú.

Mám aj malý zoznam želaní, vesmír otváraj uši a počúvaj :

Želám si, byť taká usmiatá a šťastná sama so sebou a k sebe ako doteraz, lebo potom aj celý svet bude a takto ma veľmi baví sa na Teba svet dívať

Želám si, aby som mohla byť konečne aj šťastná tak inak a šťastne milovaná (vesmír, ak nemáš nikoho pre mňa, ja počkám ešte, ale pohni si, lebo do tridsiatky to už chcem inak, nebudem tu ani ja večne)

Želám si, to zdravie, zdravie a ešte raz zdravie (vidíš, zdravie by malo byť na prvom mieste a ja Ťa zas odsúvam, lebo Ťa beriem za samozrejmosť)

Želám si, nech si moje sexy telo tak šťavnaté a mäkké aj celý ďalší rok (do tej triciny) a nech si stále plné síl šplhať sa na Kriváň a ešte vyššie (Kôprovský, Rysy a Gerlach do takto roka budú akože sa Ali píšem)

Želám si, aby som si viac nemusela želať a mala toto všetko, lebo ostatné mám:)

Ďakujem Ti milý čitateľ za pozornosť, ďakujem Ti moja malá virtuálna kuchyňa, že si nabrala odvahu ochutnať môj narodeninový guláš. Ďakujem všetkým Vám.

Je to neuveriteľné ako to všetko plynie. Čo, toto sú životné šprinty tieto narodeniny, rok čo rok. A zachvíľu budem mať päťdesiat a potom sto. Možno kíl a možno rokov:)

Moje sny nech sa nikdy nerozplynú a nech sa vždy premieňajú v krásnu skutočnosť.

____________________________________Nalievam chladený Moët a pripíjam si na moje, Tvoje, naše zdravie! Živijó!

a nezabudni, že ak sa Ti moje písanie páči, túto pod týmto článok má vieš podporiť a dať mi najavo, že som dobrá, v tom čo robím, teraz teda píšem, ťuknutím na také srdiečko  (ťuk)    ________mersííí________

 

 

 

 

0 komentár
3

Možno dostaneš chuť aj na

Zanechať komentár

Tento web používa súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Rozumiem Čítaj ďalej