Sladké chute leta

napísala Ali

Paradajky zo Španielska,  mrkva z Holandska, cesnak z Číny či zemiaky z Egypta. Takto to v prevažnej časti roka býva s ovocím či zeleninou na pultoch našich supermarketov. Už dávno, aspoň ja mám taký sugestívny pocit, že kvalita vyhráva nad kvantitou. Aleluja ! Vnímam správanie ľudí pozitívne. Tak ako kedysi holdovali trendy v diétach, ľudia im bezhlavo podliehali tak vidím, že teraz je trend sezónneho stravovania sa. Želám si, aby tomuto trendu podľahlo čo najviac ľudí na našej planéte. To je taký ten zdravý trend, ktorý nám zdravie vyplatí. Teploty vonku nám postupne stúpajú a dni sú nekompromisne dlhšie. Nielen počasie nám dáva najavo, že leto už klope na dvere. Azda nenájdeme človeka, ktorý by toto ročné obdobie nemiloval z nejakého dôvodu. Nemusí to byť práve iba letné kúpanie sa. Ja napríklad som alergická na slnko a leto je vždy pre mňa skúškou života. No predsa len vnímam veľký plus v letnom období a tým sú práve jeho sezónne plody. Ktoré druhy ovocia považujeme v lete za sezónne ? Môžu byť pre naše zdravie príjemnými benefitmi ?

Plody v sezóne sú zvyčajne čerstvejšie, chutnejšie a výživnejšie. Keď budeme jesť potraviny spôsobom, ktorý príroda zamýšľala, získame jasné, svieže, chutné a výživné potraviny. Na chvíľu si predstavme, akú radosť máme  z hryzenia do čerstvého zrelého ovocia? Napríklad marhule. Je to úplne iný zážitok ako jesť ovocie, ktoré nemá chuť a textúru, ktorú očakávame, ako napríklad paradajky mimo sezónu.

Príroda nám dáva potraviny určené na podporu nášho zdravia v čase ich pestovania.

Takže keď v sezóne konzumujeme ovocie, dávame nášmu telu výživné látky, ktoré potrebuje na to, aby mohlo robiť svoju prácu a udržať si nás dobre. A dokonca sa môžeme cítiť viac prepojení a zosúladení s prírodou. Sezónne ovocie je pre nás to najlepšie. Namiesto včasného zberu, sezónne ovocie zvyčajne dozrieva prirodzene. Rastlina je teda viac vystavená slnečnému žiareniu a ovocie má vyššiu hladinu antioxidantov. Navyše plody v sezóne sú zvyčajne za najlepšiu cenu – to znamená, že môžeme jesť zdravo a držať sa svojho rozpočtu.

S výraznou červenou farbou a šťavnatou chuťou je vodný MELÓN typickým letným ovocím. Je to jedno z najobľúbenejších letných plodov. Vodové melóny sú viac než len voda! Tieto plody majú vysoký obsah vitamínu A, ktorý je dôležitý pre zdravie oči a zvyšuje imunitu. Melón má dobrú hladinu vitamínu B6, ktorý tiež napomáha imunitnému systému. Toto ovocie je fantastickým zdrojom lykopénu, silného antioxidantu, ktorý chráni pokožku pred poškodením slnkom. Čo som sa dočítala, niektoré zdroje uvádzajú, že biologická dostupnosť lykopénu melónu je vyššia ako z červených paradajok.

Pri červenom ovocí ešte zostaneme. Na mojej priečke obľúbenosti letného ovocia v tesnom závese melónu sú JAHODY! Pri týchto plodoch si dávajme pozor na ich časnosť, tie v top sezóne (jún) vedia byť úžasne zdravé. Jahody sa v histórií používali pri bielení zubov, podráždení kože alebo aj zažívacích ťažkostiach. Podľa jednej štúdie sú jednou z 50 najlepších potravín, ktoré obsahujú najviac antioxidantov na jednu porciu, a preto sú silnými bojovníkmi proti chorobám.  Sú tiež dobrým zdrojom draslíka a kyseliny listovej (jeden z vitamínov B, ktorý premieňa sacharidy na energiu, okrem iných výhod). 

Keď odstránime z jahôd zelenú “čiapočku”, roztrhneme tým bunky v ovocí, aktivujeme enzým, ktorý ničí vitamín C. Listy z jahôd preto odstraňujeme len tesne pred konzumáciou alebo podávaním.

Medzi ďalšie letné sezónne ovocie patria marhule, černice, čučoriedky, ríbezle, egreše,maliny,  broskyne, nektarinky či slivky.

Využime túto letnú sezónu na príjemné sedenie v tráve. Každé leto nám dáva príležitosti na vytvorenie nových spomienok, ktoré si my a naši blízki môžeme uchovávať v nasledujúcich rokoch. Naše telo nám tiež poďakuje! Využime čerstvé ovocie na prípravu domácich ovocno – bylinných osviežujúcich limonád, ktoré nám uhasia smäd a máme bleskovo pripravené okamžité ochladzujúce občerstvenie. Konzumácia letného ovocia nám tiež pomôže vyzerať a cítiť sa čo najlepšie – a môže nám pomôcť vyhnúť sa bežným sezónnym zdravotným problémom, ako je dehydratácia a nedostatok živín, keď sú vonku vysoké teploty. Vďaka žiarivým farbám a chutiam je teraz čas  užiť si letné ovocie. Bez ohľadu na to, ako ich budeme jesť, ak sú zrelé, určite budú chutné. 

ODKAZ NA ZÁVER : 

Vzdajme sa  v lete nákupu ovocia či zeleniny z komerčných supermarketov.

“Verím, že človek, ktorý má všetky potrebné informácie, sa dokáže rozhodnúť správne. Málokto si uvedomuje, akú ohromnú silu má každá naša voľba, ktorú pri nakupovaní robíme.

Keď sa rozhodneme pre nejaký slovenský výrobok, jeho kúpou dávame výrobcovi a obchodníkovi spätnú väzbu. Stačí urobiť len malý krok naviac a dostaneme sa k medu od včelára zo svojho okolia, namiesto zmesového medu zo supermarketov zmiešaného z medov pochádzajúcich z celého sveta.

Podporme to, čo je naše domáce, lokálne. Vyberme sa na nákup letných plodov k babičkám, na polia, ku tetkám na trhoviská 🙂

Napíšte mi do komentára pod článok aké letné ovocie je práve Vaše obľúbené a prečo, prípadne, či sa Vám s ním viažu nejaké milé spomienky 😉

0 komentár
1

Možno dostaneš chuť aj na

Zanechať komentár

Tento web používa súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Rozumiem Čítaj ďalej