Novoročný detox a iné. Zn. iba pre silné povahy

napísala Ali
detox

V Silvestrovský večer, predtým ako som sa išla chystať na párty, takú tú, kde som sa veľmi tešila na karaoke a stôl plný dobrôt, slaných, sladkých, chlebíkov a jednohubiek a na víno, na veľa vína. A samozrejme na najlepšiu spoločnosť v rámci covid opatrení. Veď vieš. Keď si spojíš také to všetko naj, čo by si chcel/a mať pohromade v jeden večer.

Mi išlo hlavou, že zajtra je už Nový rok. Nová šanca. Milujem to. Teda ju, tú energiu. Takže dnes ešte môžem a od zajtra už bude všetko inak. A bolo zajtra. Veru, bolo ráno a ja som sa spýtala sama seba, tak čo Ali ? Ideš do toho ? Budeš chudnúť aj tento rok ? Poviem Ti úprimne. Nechcelo sa mi a ani som necítila, že by som to potrebovala. Nedostatkom sebalásky netrpím. Milujem sa. Milujem svoje telo (milujem svoju celulitídu, svoje veľké stehná, záhyby aj svoj krásny úsmev a veľký zadok). Je toho veľa, čo na sebe milujem. Milujem svoje dotyky. Milujem svoj život. Ale, všetko toto krásne milovanie sa je v poriadku iba ak .. Pozerám sa na seba v zrkadle a pýtam sa ďalej. Je toto sebaláska, aj keď vedome viem a vidím, že mám nadváhu aspoň dvadsať kíl a nič s tým neurobím ?  Veď zamaskujem to za sebalásku. Mám rada svoje telo, také aké je. A keď budem mať chuť na sladké, dám si sladké, lebo sa mám rada a doprajem si. Sebaláska prosím Ťa kry ma!

Zamyslela som sa. A sedela som na gauči asi dve hodiny a pozerala do stropu. Okej, tak sa budem tváriť tak ako sa cítim, šťastne a krásne. Navonok aj zvnútra. Čím dlhšie to robím, hrám túto pretvárku, A.K.Á.  sebaláská nedokážem sa na seba pozerať a začínam si naozaj myslieť, že niečo nieje v poriadku. Teda, lebo mám nielen ja, ale aj Ty, úžasne telo, ktoré mi signalizuje. Ja viem, keď zasvieti alarm, už je zle. Je neskoro ale stále nie najhoršie a možno aj. Poznáš tu disciplínu, keď utekáš hrobárovi z lopaty? Neprajem Ti to ale vyzerá to, že tento šport mám fakt rada a inklinujem k nemu pomerne často. Extrém. Ja som extrém a neviem to zmeniť.  Kašlem Ti ja na sebalásku. Prefackám sa a spytujem si svedomie, to ako si mohla dovoliť nechať zájsť všetko až sem ?!? Opäť. Ali! Cítim sa byť plná. Nielen jedlá ale aj emócií, povinností a toho čo musím, čo sa odo mňa očakáva a nemám priestor slobodne dýchať. Dusím sa v osobe, ktorá sa absolútne nestotožňuje s tou.. ja ani neviem s ktorou. Stratila som sa v sebe.  Kedy si bola naposledy na prechádzke alebo si zabehať sama tak, že by si si neurobila ani jedinú fotku a nepostla ju?  Na instragram. Nespomínam si.

Žijeme v konzumnej dobe, kedy máme všetkého až nadbytok. Potom som v jeden večer išla spať s tým, že by som sa mohla nachvíľu odstrihnúť od sveta. A dať dopriať si  DETOX. Nielen v strave, ale aj v živote. V myšlienkách, v hlave. Byť istý čas sama so sebou. Nastavila som sa presne na jeden mesiac od teraz. Poviem Ti, mám plán, presný.

Prvý deň mal byť v znamení hladovky. Ja viem, opäť extrém. Ale taká už raz som. Predstavovala som si, že sa krásne vyspím, a pôjdem na prechádzku do Horského parku a na Slavín. Pôjdem rozjímať prírodu a budem sa z toho tešiť sama. Bola som. S ňou. Mohla som sa vyrozprávať, mal ma kto počúvať. Lebo vedieť počúvať občas znamená viac ako vedieť len hovoriť. Okrem toho, som teda vedela, že ma žiadne jedlo dneska nečaká. Iba voda. Veľa vody a čaj. Bylinné samozrejme. Popri písaní tohto článku, sedím pod dekou, pijem Yerba Maté a som šťastná. Spievam si, “ja žijú si svoj Discopříbeh, ááá ááá ááá “. Bláznivý, náladový. A už celých 24 hodín som nebola na Instagrame. Viem, sú to malé kroky a malé radosti, ale presne z nich sa skladá potom ten veľký dôležitý STEP v Tvojom živote. Mám čistú hlavu dneska. Viem sa zhlboka nadýchnúť a viem si povedať, čo bude zajtra a nemusím sa tým stresovať. Kúpila som si šalát insalatina, limetku, orechy, fialový kaleráb, avokádo a mrkvu. Na bohyňu nákup. Žiadne extrémne zásoby. Bude šalát. Aj recept naň. A budem ho jesť s láskou. Nie preto, že sa týram alebo musím. Ale preto, že chcem a rozhodla som sa tak. Chcem si vytvoriť chodník, takú tú svoju cestu, po ktorej pôjdem celý tento rok. Vždy to tak býva, začiatky sú ťažké, ale potom to už ide a bude to radosť. Verím, že sa tešíš spolu so mnou. Lebo potom Ti nedám pokoj a stiahnem Ťa so sebou:)

 

0 komentár
0

Možno dostaneš chuť aj na

Zanechať komentár

Tento web používa súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Rozumiem Čítaj ďalej